برج های خنک کن

May 26, 2011
برج خنک کننده کامپوزیتی مدور جریان مخالف

برجهای خنککن کامپوزیتی مدور جریان مخالف صافیاد

شرکت صنعتی صافیاد به عنوان یکی از نخستین سازندگان انواع برج خنککن در ایران، با اتکا به سالها تجربه در زمینه طراحی، تولید و عرضه انواع سیستمهای تبادل حرارت و برودت از جمله برجهای خنککن و با استفاده از آخرین دستآوردهای تکنولوژی روز دنیا اقدام به ساخت برجهای خنککن فایبرگلاس جریان مخالف از نوع بطری شکل نموده است. برهمین اساس برجهای خنککن مدل SBC شرکت صافیاد توسط کادر فنی متخصص و منطبق با استانداردهای بینالمللی طراحی و آماده تولید و عرضه در ظرفیتهای متنوع متناسب با نیاز بخشهای مختلف صنعت کشور میباشد.

برخی ویژگیها و مزایای برج خنککن مدلSBC

 • استفاده از ترکیب الیاف و رزین مناسب و مرغوب در ساخت بدنه دستگاه و مقاومت بیشتر در مقابل خوردگی، ضربه و سایر عوامل فیزیکی و محیطی
 • پوشش ویژه بدنه با ژلکوت و مقاومت در برابر اشعه ماورابنفش
 • صرفهجویی قابل توجه در مصرف انرژی به دلیل طراحی مناسب و بطری شکل دستگاه و افزایش امکان مکش طبیعی هوا تا 30 درصد
 • نگهداری و سرویس بسیار آسان و امکان دسترسی سریع به کلیه قطعات داخلی دستگاه
 • وزن سبک دستگاه و در نتیجه سهولت در جابجایی و نصب
 • استفاده از سیستم توزیع آب بسیار ساده با آب پخشکن اسپرینکلر
 • کاربرد فنهای فایبرگلاس و فلزی بسیار سبک با تیغههای پهن و در نتیجه کاهش شدت صدا و لرزش و در عین حال افزایش مکش هوا و راندمان دستگاه
 • استفاده از الکتروموتورهای اروپایی با راندمان و درجه حفاظت بالا
 • طراحی سیستم انتقال قدرت با تسمه و پولی از جنس مناسب و استحکام بسیار بالا و در عین حال صدا و لرزش بسیار کم
 • امکان حمل و نقل و نصب سریع دستگاه در محلهای مرتفع به علت قابلیت دمونتاژ و مونتاژ قطعات دستگاه
 • ·بدنه و تشتک جمعآوری آب
 • سطوح خنککننده، قطرهگیر و شبکههای ورودی هوا
 • اتصالات، ساپورتها و قطعات نگهدارنده
 • ·فن، موتور و سیستم کاهش دور
 • سیستم توزیع آب

عملکرد برج خنککن مدلSBC

در برجهای خنککن مدلSBC صافیاد که از نوع جریان مخالف هستند، آب گرم ورودی از طریق لوله قائم مرکزی به اسپرینکلر آب پخشکن و بازورهای توزیع آب انتقال یافته و سپس از سوراخهای تعبیه شده بر روی بازوهای مذکور بروی سطوح انتقال حرارت داخل دستگاه پاشش میشود. آب گرم ضمن عبور از روی سطوح انتقال حرارت  و بسته به توع پکینگ مورد استفاده با هوای عبوری از سمت مخالف  (مکش طبیعی یا اجباری) تبادل حرارت انجام داده و با تبخیر جزئی آب در گردش، آب باقیمانده خنک میشود و در تشتک جمع‌‌‌آوری آب سرد ذخیره و به محل مصرف پمپ میگردد.

اجزا و قطعات برج ‌خنک‌کن مدلSBC

قطعات بدنه و تشتک جمعآوری آب در برجهای خنککن مدور صافیاد از جنس فایبرگلاس با ضخامت و استحکام مناسب، از رزین و الیاف مرغوب و دارای مکملها و افزودنیهای شیمیایی مورد نیاز مطابق استاندارد، جهت مقاومت در برابر اشعه ماورابنفش خورشید، خوردگی و ضربه ساخته میشود. طراحی مناسب قطعات بدنه نیز امکان دسترسی آسان به قطعات داخلی برج خنککن را فراهم آورده لذا تعمیرات و نگهداری دستگاه بسیار آسان گردیده است. در طراحی تشتک آب نیز جلوگیری از بروز پدیده کاویتاسیون و آسیب به سیستم پمپاژ لحاظ شده است.

دریچههای ورودی هوا نیز از جنس فایبرگلاس ساخته میشوند که با طراحی و آرایش ویژه خود در مقابل عبور هوا حداقل مقاومت را داشته لذا امکان جابجایی و مکش هوا را تا حد زیادی فراهم میآورند. این شبکههای ورودی هوا همچنین از تابش مستقیم نور خورشید به داخل تشتک آب و پرتاب ذرات آب به خارج از برج جلوگیری می‌‌کنند. سطوح خنککننده و یا پکینگهای مورد استفاده در برجهای خنککن مدور متناسب با کیفیت آب و هوای در گردش برج و شرایط دمایی کارکرد از نوع صفحهای با سطوح موجدار که بصورت لانه زنبوری بر روی هم قرار میگیرند و یا از نوع چکهای و اسپلش با جنس PP یا PVC انتخاب میگردند. سطوح انتقال حرارت مذکور مطلبق استانداردهای جهانی ساخته شده و در مقابل فرسودگی، تغییر ماهیت ماده و آسیبهای بیولوژیکی مقاوم هستند. در برجهای خنککن مدور صافیاد جهت حداکثر میزان تلفات آب ناشی از پرتاب ذرات به بیرون دستگاه نیز از تیغههای حایل در کنار بازویی توزیع آب به عنوان قطرهگیر استفاده میگردد.

کلیه ساپورتهای نگهدارنده، سیستمهای انتقال قدرت، پکینگها، فریمها، پایههای فلزی و اتصالات و پیچ و مهرههای بکار رفته در دستگاه از جنس فولاد گالوانیزه ساخته شده و در برابر هرگونه زنگ زدگی و رطوبت ناشی از کارکرد دستگاه مقاوم میباشند.

پروانههای بکار رفته در برجهای خنککن مدور صافیاد از نوع جریان محوری یا ملخی بوده و از جنس فایبرگلاس یا آلیاژهای آلومینیوم ساخته میشوند. تیغههای این فنهای با سطح مقطع پهن و ایرفویل خود امکان هوادهی و راندمان بالا و در عین حال لرزش و شدت صدای کم و وزن سبک را فراهم میکنند. قابلیت تنظیم زاویه حمله در تیغههای این نوع پروانه و در نتیجه تغییر هوادهی مورد نیاز و توان مصرفی لازم از نکات قابل توجه و مزایای این سیستم است. در سیستم محرک از الکتروموتورهای سه فاز نوع القایی با درجه عایقکاری و کلاس حفاظتی متناسب با کاربری دستگاه و مطابق با استانداردهای جهانی NEMA  یا IEC استفاده میگردد. الکتروموتورهای مذکور که بصورت عمودی نصب میشوند تماماً ساخت کارخانههای معتبر اروپایی بوده و به واسطه یک سیستم انتقال قدرت و کاهش دور مناسب به فن دستگاه متصل میگردند. استفاده از آلیاژهای مخصوص چدن و آلومینیوم، همچنین بلبرینگهای ویژه در سیستم کاهش دور تسمه و پولی مذکور استحکام و عمر مفید مجموعه را تا حد قابل توجهی افزایش داده لذا هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه نیز به طور محوسی کاهش یافته است.

در سیستم توزیع آب این مدل از برجهای خنککن پس از انتقال آب از طریق لوله قائم مرکزی برج از جنس PVC به هد توزیعکننده آب که متناسب با نیاز از آلومینیوم، چدن، برنج  یا پلیمر ساخته میشود، آب گرم تحت فشار هد پمپ به داخل بازوییهای توزیع آب هدایت شده و از طریق سوراخهایی که با قطر و زاویه مناسب بر روی بازویی تعبیه گردیده روی سطوح خنککننده توزیع میشود.

110

تماس با ما

 • تهران - خیابان حافظ - خیابان غزالی پلاک ۹ طبقه دوم
 • ۰۲۱-۶۶۷۰۴۱۵۸ / ۰۲۱-۶۶۷۰۴۱۵۹

 

صافیاد در شبکه های اجتماعی

saphyad
saphyad
By
5.0 stars based on 35 reviews
Google | Google+

We have 15 guests and no members online